Serdar Bozkurt, "Üç puan çok önemliydi"

SPOR264.COM:-  Sakaryaspor'un Karacabey Belediyespor'u 1-0 mağlup ettiği maç sonrası teknik direktör Serdar Bozkurt maç sonu açıklamalarda bulundu. Bozkurt, "Biz geldiğimizden beri oynadığımız en kötü oyun. Özellikle ilk yarı baya kötü. İkinci yarı daha sonra hamleler yaptık. Oyunu yere indirdik bir şekilde golü de bulduk. İlk yarı top bizdeyken de rakipteyken de hiçbir şekilde oyunda yoktuk. Oyunun içine giremedik." ifadelerini kullandı. 

Takım olarak iyi olmadıklarını ifade eden Bozkurt, "Bir kere bunu söyleyelim iyi değildik. Yani çok eksiğimiz vardı. İlk defa böyle oldu. Biraz Muhammet Reis’in eksikliğini fazla hissettik. Maçta topun bizde kalmasını üçüncü bölgede buluşmasında biraz sıkıntı yaşadık. Rakibin iki stoperi çok ağırdı. Aralara atılan toplarda çok ciddi sıkıntı yaşayan bir takımdı. Bunları değerlendiremedik. Hücumda doğru pasları atamadık. Doğru yerde de topla buluşamadık." dedi. 

Çift forvete dönerek baskıyı kırmak istediklerini söyleyen Serdar Bozkurt, iyi onamadıkları bir maçı kazandıklarını ifade ederek "Topla buluştuğumuz zamanda öne oynanmadık. Topları geri oynandık. Bunun sıkıntısını da çok yaşadık. İkinci yarı çift forvete döndük. Rakibi biraz daha yormamız gerekiyordu. Çok rahat oyuna katılıyorlardı takım olarak. İkinci yarı rakibi tehdit etmeye başladık ve gol geldi. Golden sonra sonlara doğru fazla panik olundu. Tabi ikiyi bulsaydık daha iyi olurdu. Ama takımın üstünde bir baskı oluştu tabi ama iyi oynadığımız maçlar vardı gerçekten iyi oynayıp kazanamadığımız maçlar vardı. Bu sebeple baskı oluştu. Bu sefer tam tersi oldu ve iyi oynayamadığımız maçı kazandık." açıklamasında bulundu. 

Bu maçta çıkaracakları çok fazla ders olduğunu belirten Serdar Bozkurt, "Çocukları mücadelesinden dolayı kutluyorum yani özellikle sonlara doğru çok mücadele ettiler. Rakibinde analizini iyi yapmıştık. Çok fazla koştular ve çok konsantre olmuşlar. Ders çıkarmak gerekiyor ama tabi ki kazanmak güzeldi. 3 puan çok önemliydi yani bunu bir kere söyleyelim bu yüzden mutluyuz. Çıkaracağımız dersler çok fazla önümüzdeki Bodrum maçına bakacağız." şeklinde sözlerini tamamladı. 


İŞTE HOCANIN AÇIKLAMALARI


- Spor 264, Sakaryaspor bölümünde yayınlandı
https://spor264.com.tr/haber/6614327/serdar-bozkurt-uc-puan-cok-onemliydi