Futbol sahalarında görülemeyecek jest!

Taşkısığıspor antrenörü Kadir Şirin, takımının U19 Ligi 4.haftasında Çarkasamiyespor ile yaptığı maçta centilmence bir harekete imza attı. Karaman Stadı’nda oynanan ve ev sahibi takımın 10-0 üstünlüğüyle devam eden müsabakada Taşkısığıspor antrenörü Kadir Şirin, Fair-Play örneği sergileyerek karşılaşmaya damga vurdu. Çarkasamiye sahada bir ara 8 kişi kalınca Taşkısığıspor antrenörü Kadir Şirin, aynı anda 3 oyuncusunu kenara alarak maçın 8’e 8 oynanmasını sağladı.

Mücadelenin 62’nci dakikasında skor 10-0 iken Çarkasamiye’den 3 futbolcu 3 dakika içinde çeşitli sakatlık bahanesiyle oyundan çıkarak takımlarını sahada 8 kişi bıraktılar. Buna duyarsız kalamayan Bordo-Mavili ekibin antrenörü Şirin, Ömer, Göktuğ ve Mustafa’yı kenara alarak maçın 8’e 8 oynanmasını sağladı.

Taşkısığıspor U19 Takımı 7 kişi kaldı

Caner’in golünden sonra skor 11-0 olunca bu kez de rakip takımın kalecisi böbreklerinden sıkıntısı olduğunu söyleyerek takımını takımının sahada 7 kişi kalmasına neden oldu.

Taşkısığı antrenörü Kadir Şirin bu gelişme sonrası Fair-Play örneği göstererek oyuncusu Oğuzhan’ı kenara alarak takımını sahada 7 kişi bıraktı. Maçın bitmesine en az 15 dakika varken Çarkasamiye’den bir oyuncu daha sakatlık bahanesiyle soyunma odasının yolunu tutunca maçın hakemi bitiş düdüğünü çaldı.

(Sakarya Halk)

- Spor 264, Gündem bölümünde yayınlandı
https://spor264.com.tr/haber/4796762/futbol-sahalarinda-gorulemeyecek-jest