Ka­ra­su Aka­de­mi mey­ve­le­ri­ni ver­me­ye baş­la­dı

İki yıl önce ku­ru­lan fut­bol alt­ya­pı ku­lü­bü Ka­ra­su Aka­de­mi, üç fut­bol­cu­su­nun üç büyük ku­lü­be trans­fe­ri­nin se­vin­ci­ni ya­şı­yor.

Ka­ra­su Aka­de­mi’nin ku­ru­cu­su Samet Soy­türk 2006 yaş gru­bun­dan ka­le­ci Emir Yasin Aygın’ı Çaykur Ri­zes­por’a, İsmail Arı’yı Bur­sas­por’a ve Emir Ba­ba­ha­san’ı da Kon­yas­por’a ver­dik­le­ri­ni açık­la­dı.

İki yıl­dır her türlü zor­lu­ğun üs­te­sin­den ge­le­rek ye­te­nek­li ço­cuk­la­rı Türk fut­bo­lu­na ka­zan­dır­mak için çaba har­ca­dık­la­rı­nı söy­le­yen Samet Soy­türk, ku­ru­luş aşa­ma­sın­dan beş ay ön­ce­si­ne kadar ken­di­le­ri­ne büyük bir des­tek veren be­le­di­ye eski baş­ka­nı Meh­met İspi­roğ­lu’na te­şek­kür borç­lu ol­duk­la­rı­nı söy­le­di.

Ka­ra­sus­por’un eski fut­bol­cu­la­rın­dan Ant­re­nör Zeki Nal­ça­cı­oğ­lu ne­za­re­tin­de ant­ren­man­la­rı­nı sür­dü­ren Ka­ra­su Aka­de­mi’de şu anda 110 öğ­ren­ci bu­lun­du­ğu­nu ha­tır­la­tan Samet Soy­türk, “Az­met­tik ve ba­şa­rı­yo­ruz. Ka­ra­su’daki, il­de­ki ve Tür­ki­ye’deki ama­tör- tüm ku­lüp­le­rin gözü bun­dan sonra bizde ola­cak. Bu kadar id­di­alı ko­nu­şu­yo­rum” ifa­de­le­ri­ne yer verdi.

24 Ağu 2019 - 01:13 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Spor 264 Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Spor 264 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Spor 264 editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Spor 264 değil haberi geçen ajanstır.
Anket Olaganüstü kongre kararı alan Sakaryaspor'da sizce başkan kim olsun?