Ligde görülen kartlar Play off'lara yansıyacak mı ?

Play off maçları için geri sayım başladı. Peki sarı kart sınırında ve yakınında olan futbolcuların o kartları play off'lara devredecek mi? İşte cevabı

Türkiye Futbol Federasyonu disiplin talimatı 'sarı kart uygulamaları' başlıklı 95.maddesinin 5. bendinde, "Bir ligde çift devreli lig usulü oynanan müsabaka veya kademelerden sonra ayrıca kademe olduğu taktirde, çift devreli usulü müsabakalarda görülen sarı kartlar ve cezalar sonraki kademelere taşınmaz" diyor.

KARTLAR SORUN OLMAYACAK

Buna göre ligin son haftasında bir oyuncu ligdeki 4.sarı kartını görüp cezalı duruma düşse de bunun hiçbir hükmü olmayacak. Yani geçersiz olacak. Bu oyuncular play off'larda sıfır sarı kartla başlamış olacak. 9 Mayıs Perşembe günü oynanacak ilk etap müsabakalarında tüm takımlar eşit şartlarda olacak. 

05 May 2019 - 04:27 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Spor 264 Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Spor 264 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Spor 264 editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Spor 264 değil haberi geçen ajanstır.




Anket Olağanüstü kongre kararı alan Sakaryaspor'da kongre yapılsın mı?